Trenuleţe pentru toţi :: TRENnet

Forumul pasionaţilor de trenuleţe

Neautentificat.

#91 16.11.2008 17:57:33

DragosP
Membru
Locaţie: Braila/Iasi
Înregistrat: 16.07.2008
Site web

Re: CONCURS 2008, LDM 12 Malaxa

LDH a scris:

Speram ca o sa incerce, la viitorul concurs, sa treaca de la carton la alte materiale astfel incat modelul sa fie functional.

Daca ar fi dupa mine nu as zice nudar conditiile "tehnice" nu prea imi permit.
Eu am fost foarte aproape sa renunt la participarea la concurs deoarece am avut de dat ( am dat azi) un examen foarte greu si foarte important d.p.v. profesional. Din fericire totul e bine acum pentru ca trecut cu bine de examen si am reusit sa termin si modelul la timp.
Cat despre urmatorul concurs poti sta linistit ca nu scapi usor de mine.
Mai vorbim pe mail despre premii pt ca vreau sa te intreb unele lucruri.

#92 17.11.2008 14:43:45

alin
Membru
Înregistrat: 19.07.2008

Multumesc mamei mele, regizorului , colegilor de platou.... aaaaa, pardon nu e asta....
Asa deci,aaaa...
De ceva vreme ma bantuia ideea de a construi o locomotiva sau un vagon de marfa romanesc, si de cc 1 an jumatate am tot strans scule specifice modelismului feroviar, pentru a putea aborda problema la modul profesionist.Vedeam pe siteu-rile de  ''afara" diverse realizari de machete de vehicole, functionale, construite de la 0 si eram tentat sa incerc si eu.Cumva s-a nimerit ca planurile mele sa coincida si cu concursul LDM 12Malaxa , iar tema fixata am indragit-o imediat(locomotiva, romaneasca, perioada in care a aparut ii permite "existenta" alaturi de aburoase).
Felicitari organizatorilor pentru organizarea unui concurs inedit (in premiera nationala ,cel putin din cate cunosc eu) in comunitatea de modelisti feroviari romani.
Felicitari lui LDH pentru managementul concursului si pentru eforturile lui reconstituirea si adaptarea planurilor locomotivei (realizez efortul depus si il apreciez pe masura)
Felicitari concurentilor pentru participare si sper sa ne intalnim si pe lista urmatorului concurs , poate in numar mai mare.
Sper ca Napier Deltic va finaliza locomotiva, imi pare rau ca nu a reusit inainte de data finala , eu unul am urmarit cu mare interes topicul lui si il voi urmari in continuare.
Multumesc pentru premiu, este binevenit intrucat freza+flexishaftul non-name mi-au mancat toti nervii pe parcursul constructiei si de nenumarate ori am dorit din tot sufletul  sa le trag cate o ranga ( o am pregatita in garaj)si sa le fac varza a la Cluj, dar nu mi-am permis, intrucat nu aveam inlocuitori.Acum se pare ca voi avea.
Constructia LDM-ului meu continua, deocamdata sint intr-un mic stand-by provizoriu din cauza programului incarcat de la serviciu.Prezentarea o voi face mai departe, ca pana acuma.
Cu multumiri de la Cluj, Alin.

#93 18.11.2008 09:27:55

LDH
Membru
Locaţie: Bucuresti
Înregistrat: 17.08.2006
Site web

Multumim Alin,

Te asteptam cu mare placere la urmatorul concurs ce va avea startul nu peste mult timp.

Eu sper ca acest "stand-by" legat de LDM sa fie de scurta durata si sa reie lucrarea astfel incat daca ajunge la expo la Brasov sa poata fi admirata in "varianta" completa.

Spoor!

Tote cele bune,
LDH
"Microcentrala electrica"  in Modelism Feroviar

#94 08.10.2009 00:14:55

EA060
Membru
Înregistrat: 12.09.2009

Cand va incepe urmatorul concurs? De abia astept sa vad si alte modele. Feclicitari tuturor celor implicati in realizarea modelelor prezentate aici! smile

Railway is my way!

#95 08.10.2009 00:32:11

LDH
Membru
Site web

EA060 a scris:

Cand va incepe urmatorul concurs? De abia astept sa vad si alte modele. Feclicitari tuturor celor implicati in realizarea modelelor prezentate aici! smile

Si noi speram sa fie, cat mai curand, un nou concurs.
Momentan nu este hotarata tema.

Tote cele bune,
LDH

#96 08.10.2009 00:36:26

EA060
Membru
Înregistrat: 12.09.2009

De abia astept! smile

Railway is my way!

#97 17.08.2011 10:16:49

bogdn93
Membru
Înregistrat: 08.08.2011
Site web

cand vor mai fi astfel de concursuri?

#98 17.08.2011 22:01:56

LDH
Membru
Site web

bogdn93 a scris:

cand vor mai fi astfel de concursuri?

Salut Bogdan,

Eu as vrea ... ieri dar totul depinde de sponsori.
Planuri sunt, pentru modele mai simple sau mai complicate, dar sponsorii nu se inghesuie.
Stiu ca nu castigul material este important dar conteaza.
Daca exista amatori sa participe la un concurs ce are ca premii diplome si recunoasterea din partea comunitatii eu lansez un astfel de concurs.

Astept o lista cu participantii.

Spoor la modelit!

Tote cele bune,
LDH

#99 18.08.2011 02:16:15

cosmin78
Membru
Locaţie: Porto
Înregistrat: 22.07.2007

sa ma bag si eu,sa nu ma bag....sa ma bag....sa stau in banca mea... tongue