Trenuleţe pentru toţi :: TRENnet

Forumul pasionaţilor de trenuleţe

Neautentificat.

#11 18.08.2006 21:19:06

sandy
Membru
Înregistrat: 04.08.2006

Re: S-a lansat noul site www.TRENnet.ro

A,era sa uit!
Oare e posibil ca in Romania sa apare modele Guetzold?
Intreb si eu desi stiu ca  au o politica de marketing destul de ciudata.
s

#12 19.08.2006 12:03:18

catalois
Administrator
Înregistrat: 01.08.2006

Buna Sandy!
Piko.ro nu e nici pe departe asa cum ar trebui sa fie, dar momentan suntem ocupati cu acest site. Tot ce am putut face la repezeala a fost sa actualizam noutatile si sa punem un link catre www.trennet.ro. Ne vom ocupa insa si de el, speram pina in 6 septembrie sa fie gata smile.
Cit priveste Guetzold, este intr-adevar greu de obtinut, dar nu imposibil. Te vom tine la curent.
Ceva opinii despre www.trennet.ro?? Nemultumiri, sugestii, idei?

#13 20.08.2006 08:20:44

sandy
Membru
Înregistrat: 04.08.2006

Salut,
Site-ul arata bine,in opinia mea.As propune ca atunci cind se fac actualizari sa fie notificata data si categoria  in care s-au facut.Ar fi bine sa fie evidentiate care produse sint din gama hobby si care nu.Pe mine personal ma intereseaza gama clasica,mai putin hobby.
Eu intrebam de Guetzold deoarece au avut o istorie strins legata de cea a lui Piko.Fac modele interesante dar nu foarte ieftine,ce-i drept.
toate bune,sandy

#14 20.08.2006 13:47:41

catalois
Administrator

Multumim pentru aprecieri, Sandy.
Ideea cu gama Hobby e f buna si o vom pune in practica.Dupa cum vezi, noi nu am completat inca 'descrierea' produsului, decit la vreo citeva repere. Acolo va figura si daca apartine sau nu gamei Hobby. Ca sa nu mai pierzi timpul uitindu-te peste tot, vezi ca ai coloana 'epoca', pe care daca faci clik ti le va ordona dupa epoca, astfel incit vei putea sa te uiti numai la epocile mici, fara sa mai fie intercalate cu epoca V sau IV. Primul clik ti le ordoneaza crescator asa ca vei vedea prima data produsele de epoca I.
Spor la treaba!

#15 22.08.2006 21:32:42

BogdanI
Membru
Înregistrat: 22.08.2006

Salutare
Si bine ati revenit (primul meu startset Piko) a fost cumparat de la firma dumneavoastra de la magazinul din Mamaia acum n ani .... si de atunci m-am virusat complet ....
Sunt fan Piko , lucrez si sunt pe cale de a finaliza o diorama de 5/2 m pe care 90% sunt produse Piko , si este comandat prin sitemul PIKO DIGI cu extensiile aferente , in legatura cu dioramele am "activat" si un forum destinat exclusiv dioramelor feroviare .
Succes cu acest magazin on-line deocamdata (banuiesc)

#16 22.08.2006 21:58:12

catalois
Administrator

Buna Bogdan,
daca nu mai intri online in seara asta sau miine dimineata, te vom suna ca sa aflam cum vrei sa-ti parvina produsele, prin posta sau altfel.
In ce stadiu e diorama ta? Ne poti trimite pe e-mail 2-3 poze pe care le putem pune pe site, la adresa sildorom@easynet.ro.
Unde e forumul tau?

#17 23.08.2006 03:21:28

LocoTT
Membru
Înregistrat: 23.08.2006

Salut Catalois si felicitari pt site.

Ai reusit sa faci rost de sine TT, deoarece am vazut ca a mai intrebat si altcineva mai sus deoarece imi plac foarte mult cele 2 locomotive pe TT care le ai, insa din pacate imi lipsesc sinele ?

Din pacate nu am spatiu suficient pt a crea ceva mai frumos si complex pe H0 si de aceea m-ar interesa formatul TT desi acesta este si mai mic si mai rar. Spatiul meu este de aprox 1.75 x 0.75 si asta dupa ce o sa mai ingramadesc mobila din camera.

Deasemenea as dori sa te intreb daca in afara de produsele de pe site mai poti aduce si alte produse si nu neaparat doar de la firma Piko ? Spre ex. daca ai putea sa aduci si produse de la TT (tillig), deoarece sunt convins ca multi ar vrea sa inceapa sau sa continue pe aceasta scara insa din pacate lipsesc produsele.

Iti multumesc pt timpul acordat si sa o tineti tot asa,

LocoTT

Later Edit : stii cumva daca pe viitor Piko are de gand sa faca si alte modele pe TT, in ideea de alte locomotive, vagoane, sine, accesorii ? Sau alta firma in afara de Tillig care are de gand sa se lanseze si pe TT, dar pe scara mai larga, desi cel mai bine ar fi ca Piko sa faca acest lucru, deoarece are produse ieftine si foarte frumoase si le pot face rost mai usor avand in vedere ca sunteti importator direct pt Romania.

Editat ultima oară de LocoTT (23.08.2006 03:29:52)

#18 23.08.2006 14:54:06

catalois
Administrator

Cei de la Piko Germania au promis ca vor face si la scara TT, dar nu stim cind. Oricum, va vom tine la curent pe toti cu orice noutate.

#19 23.08.2006 21:07:07

LocoTT
Membru

ar fi perfect sa mai faca si altele, in special sine.

#20 06.09.2006 14:30:33

athos
Administrator

Incepind de astazi, vom publica in Galeria de pe site-ul nostru, toate numerele revistei Tren Magazin, incepind cu anul 1991. Speram ca acest lucru va bucura pe multi dintre cei pasionati.
Revista este scanata in format PDF si va fi nevoie sa o salvati in computerul dvs. si apoi sa o deschideti cu un cititor de PDF-uri (adobe, foxit etc.).
Frecventa cu care vom publica aceste numere inca nu am stabilit-o, dar in curind va veni si numarul 2.
Lectura placuta!
Administratorii

Antet forum